Runda wiosenna sezonu 2017/2018 - podsumowanie

W rundzie wiosennej zakończonego sezonu, nasz rocznik rywalizował w dwóch ligach.

Graliśmy na szczeblu wojewódzkim w II lidze oraz na szczeblu okręgowym w IV lidze lecz rywalizując z zawodnikami o rok starszymi.

Podsumowując obie te rywalizacje, można uznać za udane. Były mecze słabsze i lepsze oraz takie bez historii, jednak i tu i tu plasujemy się na podium.

Niestety i w lidze wojewódzkiej i w lidze okręgowej mimo że kończymy rozgrywki na podium to jednak zawsze o jedną pozycję niżej niż ta zapewniająca awans na wyższy poziom.

Poniżej podstawowe statystyki

II liga wojewódzka D2 (2006r)

2 miejsce w tabeli i 4 punkty straty do Rozwoju Katowice

10 meczów

6 wygranych

3 remisy

1 porażka

bramki 21:4

Plusy w tej lidze,

- lepszy bilans bezpośrednich spotkań z liderem, gdzie jako jedyni pokonaliśmy Rozwój oraz zremisowaliśmy, pozostałe mecze drużyna z Katowic wszystkie wygrała, my niestety potraciliśmy cenne punkty.

- cieszy również bardzo dobra gra drużyny w defensywie, na 10 meczów na poziomie II ligi wojewódzkiej tracimy tylko 4 bramki, gdzie lider stracił ich 10.

Do minusów można zaliczyć niestety słabą skuteczność pomimo wielu stwarzanych sytuacji bramkowych, czego efektem była porażka na inaugurację z Orbitą w Bukownie oraz remisy po 0:0 ponownie z Orbitą oraz Polonią Bytom

----------------------------------------------------------

IV liga okręgowa D1 (2005r)

3 miejsce w tabeli i 2 punkty straty do APN Knurów oraz 1 punkt straty do 2 miejsca gwarantującego awans.

14 meczów

9 zwycięstw

4 remisy

1 porażka

bramki 51:18

Plusy tak jak w II lidze wojewódzkiej bardzo dobra gra drużyny w defensywie, dzięki czemu tracimy również najmniej bramek, łącznie z Piastem, lecz znowu słabiej ze skutecznością przez co z 4 pierwszych drużyn trafiamy do bramki rywali najrzadziej.

Cieszy fakt że w niczym nie ustępowaliśmy starszym o rok zawodnikom a jedyna porażka jakiej doznaliśmy to na wyjeździe z liderem tabeli, jednak później zrewanżowaliśmy się.

Niestety tutaj znowu zabrakło jednej wygranej zamiast remisu (których odnotowaliśmy aż 4) do awansu na wyższy poziom

-------------------------------------------------------------------

Oprócz rozgrywek ligowych, drużyna w rundzie wiosennej brała udział w wielu turniejach w kraju, za granicą a nawet na azjatyckim kontynencie :)

To że nie jesteśmy drużyną turniejową wiadomo od dawna, jednak doświadczenie zdobyte w rywalizacji z drużynami z całego świata, było niezwykłą przygodą i cenną nauką.

Turnieje w Turcji, Chorwacji, prestiżowy turniej Trebić Open w Czechach, wiele turniejów w Polsce plus rozgrywki ligowe, sprawiły że runda była bardzo intensywna.

Wielkie gratulacje dla chłopców za całą rundę i reprezentowanie trójkolorowych barw, za postęp jaki robią indywidualnie i drużynowo.

Przed zawodnikami teraz miesiąc wypoczynku i powrót do treningów pod koniec lipca, gdzie zaczniemy obóz sportowy w nadmorskim Niechorzu.