API CUP - najlepsi w Lidze Europy

w dniach 24-26 marca wzięliśmy udział w turnieju API CUP w Zakopanem.

W zawodach wzięło udział 18 drużyn z całej Polski, drużyny podzielone były na dwie grupy eliminacyjne.

Fazę eliminacyjną zaczynamy od bardzo dobrego meczu z Fablokiem Chrzanów, jak się później okazało z triumfatorem całego turnieju remisujemy 1:1 po zaciętym meczu. Niestety w późniejszych meczach brakowało szczęścia i albo nieznacznie przegrywamy albo tracimy punkty w remisach.

Decydujący mecz o awansie do tzw Ligi Mistrzów przegrywamy z Olympic Wrocław 1:0 tracąc bramkę na chwile przed końcem spotkania. Niestety ta bramka zaważyła o naszym braku awansu i w dalszej fazie gramy w Lidze Europy.

Bramka z Olympic Wrocław była ostatnią bramką straconą w tych rozgrywkach. Jak się nie udało awansować do Ligi Mistrzów to wyciągamy z tego turnieju maksymalnie ile się dało. Ligę Europy zdecydowanie dominujemy wygrywając pewnie wszystkie mecze i zdobywając największą ilość punktów z drużyn w całym turnieju.

Nasza gra w Lidze Europy pokazała że zasłużyliśmy na znacznie wyższą lokatę a tylko brak szczęścia w poszczególnych meczach eliminacyjnych zaważył że znaleźliśmy się wśród drużyn z drugiej dziesiątki

wyniki

Górnik Zabrze - Fablok Chrzanów 1:1

Mati Krawczyk (b.a.)

Górnik Zabrze - Salos Szczecin 0:2

Górnik Zabrze - KS Zakopane 2:2

Maciek Kieś (b.a.) Mati Dobrzyński (b.a.)

Górnik Zabrze - Podhale Nowy Targ 4:1

Mati Dobrzyński x2 (Mati Gierałtowski, Maciek Kieś), Mati Plewa (b.a.) Mati Gierałtowski (b.a.)

Górnik Zabrze - STF Champion Warszawa 1:2

Maciek Kieś (b.a.)

Górnik Zabrze - Olympic I Wrocław  0:1

Górnik Zabrze - Oranje Konin 2:0

Mati Krawczyk (b.a.) Mati Dobrzyński (Oskar Guzior)

Górnik Zabrze - Łużyce Lubań 3:0

Oskar Guzior x2 (Mati Dobrzyński, Mati Gierałtowski) Mati Dobrzyński ( Maciek Kieś)

Liga Europy

Górnik Zabrze - Garbarnia Kraków 1:0

Mati Gierałtowski (Mati Dobrzyński)

Górnik Zabrze - Fablok II Chrzanów 2:0

Mati Gierałtowski (Mati Dobrzyński) Oskar Guzior ( Mati Gierałtowski)

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0

Maciek Kieś (b.a.) Mati Gierałtowski (b.a.)

Górnik Zabrze - Grunwald Budziwój 6:0

Mati Gierałtowski x3 (Filip Krawczyk, Mati Plewa Mati Dobrzyński) ; Oskar Guzior (Filip Krawczyk); Mati Krawczyk (Mati Gierałtowski); Mati Dobrzyński (ba)

W całym turnieju rozgrywamy 12 meczów

odnosimy 7 zwycięstw, 2 razy remisujemy i 3 razy schodzimy pokonani

zdobywamy 24 bramki tracąc 9

Liga Europy.

1. Górnik Zabrze 22 pkt 22:3
2.KS Zakopane 17 16:9
3.Oranje Sport Konin 16 11:8
4.Sandecja Nowy Sacz 12 15:16
5.Garbarnia Kraków 10 8:6
6.Grunwald Budziwój 9 15:17
7.KS Łużyce Lubań 9 13:14
8. AP Podhala Nowy Targ 6 8:22
9. Fablok Chrzanów 2 2 5:18

cały turniej wygrywa nasz grupowy rywal Fablok Chrzanów przed Akademią Reissa i naszym kolejnym grupowym przeciwnikiem Salosem Szczecin

Dziękuję rodzicom za pomoc w transporcie oraz za super wsparcie dla chłopców.

Powiązana galeria: